Eğlencesini Yitiren Ülke Kitap Özeti – Cüneyt Özdemir

Eğlencesini Yitiren Ülke
ISBN: 978-605-09-2274-5
Sayfa Sayısı: 388
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2014
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 28.00 TL

Yeni Türkiye”nin eski hikâyesi…


Betonun, makinenin, soğuk teknolojinin kararttığı şehir hayatının gündelik ama sıradan olmayan ayrıntıları…

Savaşın, diktatörlüklerin gölgesindeki uzak şehirler… Sokaklar, evler, neon ışıklarının renklendiremediği bir örnek hayatlar…

AVM’ler, ufku kaplayan gökdelenler, artık bizim olmayan parklar, semtler, mahalleler…

Birbirinin sonunu hızlandırmak için kavgaya tutuşan siyasetçiler, bağırtılar, vasatistler. Partililer, cemaatçiler, operasyonlar, algılar…

Bir ülke hızla yitiriyordu eğlencesini… ve gazeteci yazıyordu bu yitirilmiş eğlenceyi, yeni gelen hüznü, içinde taşıdığı umudu…“Yeni Türkiye”nin eski hikâyesini.

Cüneyt Özdemir Hakkında Bilgi

1970’te Ankara’da doğdu. AÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. British Council bursuyla Londra’da “multimedya” konusunda çalışmalar yaptı. “32. Gün” haber programında, atv haber merkezinde çalıştı. CNNTürk’ü kuran çekirdek kadroda yer aldı. 1999 yılından beri CNNTürk’te günlük olarak yayınlanan “beşN birK” programını hazırlayıp sunuyor.

Kız Kulesi Efsanesi, Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni, Araba Sevdası, Festival, Herkesin Babasının Anlatacak Bir Hikâyesi Var, Paranın Seyir Defteri gibi pek çok belgesele imza atan Cüneyt Özdemir’in, Onlarlaydım Ama Onlardan Değildim, Cehennem Kafesi Guantanamo gibi araştırma kitaplarının yanı sıra Ruh Hali, Düşsesi, Ratingsiz Sohbetler, Flu, Ah Benim Yarım Aklım gibi deneme ve tasarım kitapları yayımlandı.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom