Gönül Semaveri Kitap Özeti – Deniz Bölükbaşı

Gönül Semaveri
Gönül Semaveri Kitap Özeti – Deniz Bölükbaşı

ISBN: 978-605-09-1722-2
Sayfa Sayısı: 396
Ebat: 14×23 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2013
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 28.00 TL

Bir zamanların İstanbul’u ve azınlıklar, Ermeni meselesi ve Kıpçak kültürü, Puşkin ve ünlü Rus şairlerden Nazım Hikmet ile Necip Fazıl’a uzanan, hareketli, akıcı bir dönem romanı

Haydarpaşa’dan kalkan Doğu Ekspresi’nin iki yolcusu…
Hayatın sillesini yemiş ve engebeli yokuşlarda yürümek zorunda kalmış, yıllar sonra Erzurum’daki köyüne dönen Recep…
Anna Karenina tutkunu, genç ve gizemli “Kara Kız”…
Geriye dönüşlerle ilerleyen roman, Recep’in yanından hiç ayırmadığı, ana yadigârı bir semaverin yıllar içindeki öyküsü etrafında şekilleniyor.
Bir zamanların İstanbul’u ve azınlıklar, Ermeni meselesi ve Kıpçak kültürü, Puşkin ve ünlü Rus şairlerden Nazım Hikmet ile Necip Fazıl’a uzanan, hareketli, akıcı bir dönem romanı Gönül Semaveri.

“Gece derin düşünce zamanıdır. ‘Mahkûmlar uykularında gevşer ve gülümser’ derler. Rüyalarının riyasız ve çıplak olduğu söylenir. Parmak uçlarıyla çıplak bedenine dokunamasalar da rüyalarının çıplak ve ıssız olduğuna inanılır.
Recep ıssız ve sessiz de olsa renkli bir rüya görmek ümidiyle uykuya dalacaktı.”

Deniz  Bölükbaşı

Deniz Bölükbaşı Hakkında

Deniz Bölükbaşı 1949’da Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, 1973 yılında girdiği Dışişleri Bakanlığı’nda 34 yıl görev yaptı. 2007’de istifa ederek politikaya atıldı. TBMM 23. Dönem MHP Ankara Milletvekili olarak çalıştı. Osman Bölükbaşı / Türk Siyasetinde Anadolu Fırtınası (2005), 1 Mart Vakası / Irak Tezkeresi ve Sonrası (2008), Dışişleri İskelesi (2011) ve Siyaset İskelesi (2012) adlı yapıtları Doğan Kitap tarafından yayımlandı. Gönül Semaveri, yazarın ilk romanıdır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom