Kale Kimya Grubu

1975 yılında Kimya Mühendisi Kazım Kaleağası tarafından Kale Kimya A.Ş. ile temeli atılan şirketler grubumuz Kozmetik, Deterjan, Tekstil, Yapıştırıcı, Metal, İlaç, Gıda ve Havuz sektörlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kuruluşundan itibaren Türk Henkel’in Marmara Bölgesi ana bayisi olarak faaliyet gösteren Kale Kimya, kimyasal ürün paletini genişletmeyi hedefleyerek 1985 yılında Tekpar A.Ş. ile birleşmiştir. 1997 yılında ise Türkiye’nin Gümrük Birliği’ne girmesi ve sektördeki yeni oluşumlar nedeniyle faaliyet gösterdikleri sektörlerde dünya çapındaki lider firmaların Türkiye tek yetkili distribütörü olmuştur. 2001 yılında gıda sektöründe hizmet vermek amacı ile kardeş firmamız BMT Ltd. kurulmuştur. 2002 yılında ise firmamıza ve müşterilerimize ithalat ve ihracatta kolaylık sağlamak için İstanbul Trakya Serbest Bölgesinde TeqChem Kollektif Şirketi faaliyete geçirilmiştir.

Firma Bilgileri

Adres : Turgut Özal Cad. No: 121 Şekerpınar – Gebze

Telefon : +90262 658 07 70

Faks : +90262 658 97 77

Şehir : Kocaeli

Ülke : Türkiye

İnternet Adresi : www.kalekimya.com

Mail Adresi : info@kalekimya.com

Faaliyet Türü : Üretici

Firmanın Ürünleri

Deterjan ve Genel Kimyasallar
Gıda Kimyasalları ve Katkı Maddeleri
Teknik Servis Hizmetleri

Formülasyon Desteği, Aktif Analiz Tayini, Konsantre Baz Üretim Tedariği, Tüm Teknik Ve Sağlık Sertifikalarının Temini, Teknik Ekip Tarafından Üretim Desteği, Yeni Ürün Araştırma ve Geliştirme Danışmanlığı, Ürünlere Uluslararası Sertifikasyonların Temini (İritasyon / SPF vs. )

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom