Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü Kitap Özeti

limonlu-pastanin-siradisi-huznu

Yazarı:
Aimee Bender
Yayınevi:
Can Yayınları
Kitap Türü:
Öykü / Hikaye
Yayın Yılı:
2013
Sayfa Sayısı:
280

Arka Kapak

Bir gün, mutsuzluğu, acıları ve arzuları, en derindeki sırları görme yeteneğin olduğunu keşfetseydin…Bir gün, sana gülümseyen yüzlerin ardını görüp sana en yakın kişinin yüreğinde kilitlediği kapıları aralasaydın, ne yapardın?..Büyümenin eşiğindeki Rose için hayat, bir sabah geri dönülmezcesine değişir. Zira annesinin yaptığı limonlu pastadan aldığı bir lokmayla, sadece yemeği değil, onu pişiren kişinin duygularını da tatmakta olduğunu anlar…

Olağanüstü yeteneği, aynı zamanda derin bir kaygı ve hüznü de beraberinde getirir; çünkü her zaman neşeli, güler yüzlü ve sevecen biri olarak bildiği annesi, kalbinde sarsıcı bir gerçek saklamakta, ailesinden ayrı ikinci bir hayat yaşamaktadır… Çok geçmeden babası ve ağabeyinin de çok özel yetenekleri olduğunu anlar. Her üçü için de bu yetenek, kimi zaman bir mucizeye kimi zaman da yakalarını kurtaramadıkları bir illete dönüşecektir.
Hemen her ailenin üstünü örttüğü gerçekleri, duyarlı ve yetenekli bir genç kızın büyüme öyküsü eşliğinde anlatan acı, tatlı ama her sayfası büyülü bir şehir masalı…

“Kitap o kadar güzel ki, tadını daha iyi alabilmek için bitirir bitirmez tekrar okumaya başladım.”
Jodı Pıcoult

Kitap Özeti

Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü Aimee Bender

Birine nasıl bu kadar güzel bir yemek yaptığını sorduğumuzda bunu sevgisini ve duygularını katarak yaptığı söyler. Limonlu Pastanın Sıradışı Hüznü kitabı da ismini bundan almış diyebiliriz.

Küçük bir kız bir gün annesinin limonlu pastasından bir dilim tattığında birden bire annesinin tüm gizli duygularını tadar. Her zaman gülümseyen annesinin aslında içinden nasıl acılar yaşadığını görür. Daha sonra babasının ve abisinin de böyle yetenekleri olduğunu öğrenir. Yetenekler başta iyi gibi görünse de bazen çok acı verici olmaya başlayacaktır.

Kitabın yazarı Aimee Bender gerçekten çok farklı bir esere imza atmış. Bir taraftan insanların gerçek duygularını içlerine gömerek dışarı farklı yüzler göstermelerine vurgu yaparken diğer taraftan duyguların ne kadar acı olabileceğini gösteriyor. Bunu yaparken de ortaya okumaya değer güzel bir hikaye sunuyor.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom