Sessiz Kadınlar Kitap Özeti – Esra Erol

Aslında benim kim olduğum hiç önemli değil. Sadece bu ülkenin bir vatandaşı olarak elimden geldiği, gücüm yettiği kadarıyla insana ve kadına hak ettiği değeri vermeyi kendimce misyon edindim. Karanlıktan çıkarıp aydınlığa kavuşturma isteği benimki… Hayatın iç huzurla başladığına inananlardanım. Huzur ve umut öylesine tesirli bir ilaç ki hastayı yatağından kaldırır…
Bu kadınların çığlığını duyun!.. Dinleyin onları, fark edin… Yalnızlık ve sahipsizlik insanı manevi anlamda dört duvar arasına hapseder.
En korunmasız ve zayıf kesimde kadınlar. Yaşadıkları her türlü şiddet yalnızca bedenlerine zarar vermiyor; hak arama arzusunu zayıflatıyor…
Ben her gün birazdan hikâyelerini okuyacağınız gibi kadınlarla beraberim. Onlardan başka hikâyem yok; olamaz da. Siz de duyun, siz de bilin istedim bu hikâyeleri.
Sessizliklerine kulak verin. Onlara birlikte umut olalım…

176 Sayfa

ISBN 9786054505609

Ebat: 13cm x 19,5cm

Esra Erol Hakkında

Göçmen bir baba ve Sinoplu bir annenin beş kızından biri olarak 1982’de, İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Kütahya’da tamamladı.

Öğrenim gördüğü sırada profesyonel olarak basketbol oynadı, atletizmle uğraştı. Beden Eğitimi öğretmeni olmayı planlarken televizyoncu oldu. Lise yıllarından beri yerel radyo ve televizyonlarda kendi hazırladığı programları sundu. Çeşitli televizyon dizilerinde rol aldı. 2007 yılında, sunduğu evlilik programı reyting rekorları kırdı. Program 6 yıldır hiç düşmeyen ve giderek yükselen bir ivmeyle ATV ekranlarında devam ediyor.

Türkiye’de en çok sevilen kadın sunuculardan biri olan Esra Erol, yaptığı programlarla onlarca ödül aldı. Ama onu en mutlu eden, çocukluğundan beri hayalini kurduğu, heyecanla beklediği ve sonunda iki kez aldığı “Altın Kelebek En İyi Sunucu” ödülüydü.

Esra Erol, evli ve bir çocuğu var.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom