Tercüman Kitap Özeti – Süreyyya Evren

Tercüman
ISBN: 978-605-09-2035-2
Sayfa Sayısı: 304
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Mayıs 2014
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 23.00 TL

Süreyyya Evren, ele avuca sığmaz üslubuyla, okurlarını bir kez daha ilginç bir dünyanın labirentlerine ve yeraltı tünellerine davet ediyor.

“ÇOK KORKTUN ÖLÜRKEN. BİR AN GÖĞSÜN İÇE ÇÖKTÜ SANKİ.”

Süreyyya Evren, ele avuca sığmaz üslubuyla, okurlarını bir kez daha ilginç bir dünyanın labirentlerine ve yeraltı tünellerine davet ediyor. Körlemesine Randevu adı verilen bir “ilişki” organizasyonundan Jön Türkler hakkında tuhaf hikâyelere, BDSM kulüp açma çabasından soygun girişimlerine, o güne dek görülmemiş tipte bir örgüt yaratma niyetinden oyuncak üretimine dek değişik boyutlarda sürüp giden ve benzersiz karakterlerle renklenen bir serüven romanı “Tercüman”.

Evren, bu yeni romanında da günlük yaşamın ayrıntılarını rahat ve akıcı bir dille bir edebiyat eserine dönüştürüyor.
Okur olarak bizlere de bir sürü soruya yanıt bulmak kalıyor. Belki de yanıtsız bırakmak…

Parayı kim kazanır, aşkı kim? Kaçarken sığınılacak en iyi yer bir mezarlık olabilir mi?

Süreyyya Evren Hakkında Bilgi

19 Mayıs 1972 İstanbul doğumlu. 1991’den beri yayımlanan çalışmaları edebiyat, çağdaş sanat ve radikal siyaset üzerine yoğunlaştı. “Kaçınılmaz”, “Karaşın”, “Siyahi”, “Anarchist Developments in Cultural Studies”, “Sıcak Nal” dergilerini çıkartan ekipler içinde yer aldı. “Postmodern Bir Kız Sevdim” (1993), “Yaşayıp Ölmek, Aşk ve Avarelik Üzerine Kısa Bir Roman” (1994), “Ur Lokantası” (1999), “Kanlar Ülkesinde Karnaval” (2001), “Viyana Nokta” (2007), “Hiç Kimseyi İlgilendirmeyen Kişisel Bir Felaket” (2013) adlı romanlarının yanı sıra çok sayıda deneme ve öykü kitabı vardır.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom