Wakolda Kitap Özeti – Lucia Puenzo

Wakolda
ISBN: 978-605-09-2974-4
Sayfa Sayısı: 200
Ebat: 13.5×19.5 cm
Yayın Tarihi: Ekim 2015
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 19.00 TL

“Aşk, suç ortağı olmadan hayata geçirilemeyen yasadışı bir iştir.”

Patagonya 1960. Arjantin’i bir uçtan diğer uca geçen Alman Doktor José’nin yolu Arjantinli bir aileyle kesişir. Ailenin kızı Lilith, Alman doktorun dikkatini çeker. Çünkü kızda anomali vardır ve doktorun ilgi alanlarından biri olan cücelik araştırmaları için iyi bir denektir. Doktor, Lilith’in varlığındaki tuhaflıktan adeta büyülenir. Kızın annesinin hamile olduğunu öğrenince, bu hamileliğe müdahale etme isteğine karşı koyamaz.

Soğuk, hesapçı ama son derece çekici bir adam olan José, Lilith’le arkadaş olup onu etkileyerek aileyle yakınlaşır. Öte yandan doktorla küçük kız arasında cinsel bir çekim, karanlık bir ilişki başlar. Ne var ki José aslında Auschwitz’de insanlar üzerinde yaptığı deneylerle ünlenmiş Nazi Doktor Josef Mengele’den başkası değildir ve geçmişi er ya da geç ortaya çıkacaktır. Lilith ise canını en çok yakan sırrı hayatı boyunca saklamak zorunda kalacaktır.

Lucia Puenzo Hayatı :

1976’da Buenos Aires’te doğdu. Yazarlığının yanı sıra yönetmen ve yapımcı da olan Lucía Puenzo ilk uzun metrajlı filmi XXY ile 2007 Cannes Eleştirmenler Haftası Büyük Ödül’ün sahibi oldu. 2009’da, ilk romanı Balık Çocuk’u sinemaya uyarladı.

Etiketler: , , , ,

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom