Yabancı Kitap Özeti – Camilla Läckberg

Yabancı
Orijinal adı ve dili:
Olycksfågeln – The StrangerISBN: 978-605-09-2790-0
Sayfa Sayısı: 4000
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Temmuz 2015
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 25.00 TLArabasında ölü bulunan genç bir kadın… Kaza süsü verilmiş cinayetler. Korkunç sırlar sonsuza kadar saklanamaz…Avrupa’nın en çok okunan polisiye yazarlarından Camilla Läckberg

Şarampole yuvarlanmış bir arabada genç bir kadın ölü olarak bulunur. Arabadaki boş votka şişesi ve yoğun alkol kokusu kadının içkili araç kullanarak kaza yaptığını göstermektedir. Ancak yakınları, kadının hiç içki içmediğini söylemekte, adli tıp bulguları da onları desteklemektedir.

Aynı günlerde şehir bir reality show’a da ev sahipliği yapmaktadır. Şehir adeta dev bir stüdyoya dönmüş, katılımcıların her hareketi kayıt altına alınmaktadır. İçkinin su gibi aktığı bir partinin sabahında katılımcılardan biri öldürülmüş olarak bulununca Patrik ve ekibinin işi iyice zorlaşır.

Araştırmalar derinleştikçe kaza süsü verilmiş başka cinayetler de çıkar ortaya. Geniş bir coğrafi alana ve zamana yayılan, görünürde birbiriyle bağlantısız bu cinayetler çözülmezse, yenilerinin işlenmeyeceğinin garantisi yoktur.

Läckberg korkunç sırların sonsuza kadar saklanamayacağını ve suskunluğun ruhu nasıl öldürdüğünü büyük bir ustalıkla anlatıyor.
Publishers Weekly

Camilla Läckberg Hakkında Bilgi

1974 yılında Fjällbacka’da doğdu. Göteborg Ekonomi Üniversitesi’ni bitirdi. Stockholm’de birkaç yıl ekonomist olarak çalıştı. Katıldığı yaratıcı yazarlık kursunda ilk romanı Buz Prenses’i (Doğan Kitap, 2012) yazdı. Parlak bir yazarlık kariyerinin başlangıcını oluşturan bu kitabı, dokuz polisiye roman, iki yemek kitabı ve bir de çocuk kitabı izledi. Läckberg’in polisiye romanları sadece ülkesi İsveç’te değil, Danimarka, Fransa ve İspanya’da çok satanlar listelerinde 1 numaraya çıktı. Yazar 2008 yılında Fransa’nın en saygın polisiye yazarlarına verilen “Grand Prix de Littérature Policière” ödülünü aldı. Yazarın Vaiz adlı kitabı da Doğan Kitap tarafından yayımlanmıştır.

Etiketler: , , ,

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom