Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır

Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı Torbalanması ve Morlukları Neden Olur ?
Göz bölgemiz, her yöne kolayca gidebilen özel bir yağla çevrilidir ve bu yağ olan bölge “septum” adı verilen doğal bir bariyer sayesinde konumunu muhafaza edebilmektedir.

Genetik nedenler veya yaşa bağlı bir artışla, septum yağ torbası tarafından ileri doğru itilir. Yaşımız ilerledikçe yüzümüzün kemik yapısı incelirken, kemik de doğal olarak bu durumda geriye doğru hareket eder. Bu durumların sonucunda da göz bölgemizin altında boşluk, gölgeler ve morluklar oluşmaktadır.

Gözaltı Torbalanması ve Morlukların Tedavisi

Cerrahi müdahale boyutuna ulaşmamış vakalarda şimdiye dek tek bir uygulama ile tüm bu sorunları kapsayabilecek bir çözüm yaratılamamıştı. İsviçre Teoxane Laboratuvarları uzun süren etkili Ar-Ge çalışmaları sonucunda bunu başardı ve Gözaltı Işık Dolgusu tedavisi geliştirildi.

Gözaltı Işık Dolgusu Nedir?

Dermal dolgunun özel işlemlerden geçirilip çapraz bağların revize edildiği, dolgu maddesinin göz çevresine uygun hale getirilip uygulama yapılması için tasarlanan dolgular Gözaltı Işık Dolgusu olarak adlandırılmıştır.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulaması oldukça kolaydır. İlk önce göz çevresi özel bir tonikle silinerek; göz çevresi kirden arındırılır. Çok ince uçlu iğnelere sahip enjeksiyonlar ile dolgu uygulanmaya başlanır. Doktorun önceden belirlediği noktalar aşılandıktan sonra tekrar rahatlatıcı bir tonik ile göz çevresi silinir. İşlem sonrası kızarıklığı önlemek amacıyla krem sürülerek göz çevresine yerleştirilen pamuk ile soğuk uygulama işlemi yapılır.

(Toplam: 11, Bugün: 1 )

Leave a reply: