Medikal El ve Ayak Bakımı

İnsan vücudunda ellerimizin ve ayaklarımızın görevi tartışılmazdır. Günlük yaşamda çeşitli sebepler dolayısıyla el ve ayaklarımızın yıpranması haliyle normaldir. Sıhhat, fonksiyon ve güzel duyu açıdan el ve ayaklarımızın bakımı oldukça ehemmiyet taşımaktadır. El ve ayaklar medikal bakımlar ile korunabilir, çeşitli sebeplerle oluşan problemler gene aynı yöntemle tedavi edilir.

Medikal El Bakımı

Ellerimiz en oldukca dış etkenlere maruz kalan organımızdır. Bundan dolayı belli periyotlarla yapılacak hususi bakımlara ellerimizin ihtiyacı vardır.

Medikal el bakımı sıhhat ve güzel duyu alanında uygulanan hususi bir bakımdır. Uygulama başlamadan ilkin ilk olarak eller steril edilir. Sonrasında ışıklı looplar ile denetim edilir ve eğer bir probleme rastlanmamışsa uygulamaya başlanır.

Medikal Ayak Bakımı

Bu uygulamanın başlama aşaması da aynı medikal el bakımında olduğu gibidir. Ek olarak ayaklar için geçerli olan topuk çatlamaları için hususi temizleme şekilleri uygulanır. Bu yöntemle sertleşmiş deriler ve nasırlar giderilerek kişiye uygun nemlendiricilerle ayaklar nemlendirilir.

Batık Tırnak Bakımı

Yanlış ayakkabı seçimi batık tırnak oluşumuna sebep olmaktadır. Genel anlamda ayak baş parmağında görülen bu rahatsızlığın tedavisine başlamadan ilkin hijyenik bir ortam sağlamalıyız. Lüzumlu hijyen sağlandıktan sonrasında lokal anestezi uygulanarak batık tırnak tedavisi acısız bir halde uygulanır. Ek olarak batığın kök kısmı hususi bir aletle törpülenerek  batığın tekrarlanması da önlenmiş olunur.

Bozulma Tırnak Bakımı

Bozulma tırnak tedavisi tırnağın inceltilmesiyle adım atar ve tırnak yatağı denetim edilir. Bu denetim sonrasında kişiye uygun tedavi yöntemi uygulanır.

Mantarlı Tırnak Bakımı

Hususi törpülerle tırnak üstündeki mantar oluşumu tamamen temizlenerek tırnak tedaviye hazır hale getirilir. Tırnaktaki mantar ortadan kalkana kadar tedavi süresi devam ettirilerek tırnak mantardan kurtarılır.

Ortez Uygulamaları – Nasır Bakımı

Nasırlı bölge tamamen temizlenir peşinden üre içeren hususi merhemlerle nasırlı bölgeye masaj yapılarak yumuşatılır. Bu üre içeren hususi merhemler yardımıyla nasır oluşumunun tekrarlanmasının da önüne geçilmiş olunur.

Çatlak Topuk Bakımı

Çatlayan topukların yumuşatılır ve çatlağın etrafındaki kalınca keratin katman temizlenerek hususi nemlendiricilerle ayak topuğunun yumuşaması sağlanır.

(Toplam: 8, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar