Mitsubishi, Engelberg Tourer konseptini Cenevre’de tanıtacak

[ad_1]

Mitsubishi, Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’na Engelberg Tourer adında yeni bir konsept aracını getireceğini duyurdu. Firma bu konsept otomobilin, Mitsubishi’nin elektrikli otomobiller üzerindeki kabiliyetlerini göstermek ve yeni jenerasyon Outlander SUV’si hakkında ipuçları vermek amacıyla geliştirildiğini de açıklıyor. Bu konseptin teknik özellikleri ise henüz açıklanmadı. Hatta aracın görüntüleri de henüz yayınlanmadı. Bu sebepten ötürü yukarıdaki gölgeli teaser (ipucu) görüntüsüyle yetinmek durumundayız.

Mitsubishi’nin 2017 Tokyo Otomobil Fuarı’nda tanıtmış olduğu e-Evolution adlı konsept aracı da Engelberg adlı bu yeni konsepte fazlasıyla benzerlik gösteriyor. Ön ızgara ve ön yüz kısımları çok benzer olan araçların 3 adet elektrik motoru, 4 tekerden çekiş sistemi gibi mekanik özellikleri de aynı.

Motor1 Türkiye Instagram

Yani bunlardan yola çıkarak e-Evolution konseptinin, Engelberg Tourer adlı bu SUV konseptinin bir ufak modeli niteliğinde tasarlandığını söylemek yanlış olmaz. Engelberg Tourer’ın seri üretimde Outlander’a dönüşürken tasarımının ne kadar aktarılacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak: AutoExpress.co.uk[ad_2]

(Toplam: 21, Bugün: 1 )

Leave a reply: