Özgürlük İçimizde Başlar Kitap Özeti – Zainab Salbi

Özgürlük İçimizde Başlar Kitap Özeti – Zainab Salbi

Dünyayı değiştirmek istiyorsak,önce kendimizden başlamalıyız. Özgürlüğün yolu budur.
Etkileyici bir yaşamöyküsü var Zainab Salbi’nin. Saddam Hüseyin’in özel pilotunun kızı olarak Irak’ta büyüdü, daha 19 yaşındayken tanımadığı bir adamla evlendirilip Amerika’ya gitmek zorunda kaldı, üç ay süren evliliği bitince hiç bilmediği bu ülkede yaşamayı öğrendi ve sonunda tüm dünyanın tanıdığı bir insan hakları savunucusu oldu.
Kurucusu ve başkanlığını yaptığı Women for Women International’la savaşın parçaladığı ülkelerde binlerce kadına ulaştı, binlerce kadının hayatını değiştirdi. Ve bir noktada, dünyayı iyileştirmek için çıktığı bu yolda, artık kendi gölgeleriyle de yüzleşmesi gerektiğini fark etti.
Özgürlük İçimizde Başlar, bu cesur yolculuğun hikâyesi…
Gerçek bir ruhsal arayışta nihayetinde insanın kendi içine bakması gerekir. Zainab Salbi Özgürlük İçimizde Başlar’da bunu büyük bir cesaretle yapıyor.
— Alice Walker

Mevlânâ’nın dediği gibi: “Kapı açık olduğu halde neden hapishanede durmaya devam ediyorsun?” Zainab’in kitabı kendi varoluşunuzun güzelliğine kalp gözünüzü açacak.
— Deepak Chopra

Salbi’nin yazdıkları yüreklerimizi iyileştiriyor.
— Elif Şafak

Kitap Künyesi:

ISBN: 978-605-09-7167-5

Sayfa Sayısı: 220

Ebat: 13.6×21 cm

Yayın Tarihi: Mart 2020

Kategori: Anı Biyografi

Zainab Salbi Hakkında:

Zainab Salbi 1969’da Irak, Bağdat’ta dünyaya geldi. Babası, Saddam Hüseyin’in kişisel pilotuydu. 19 yaşında Chicago’da yaşayan Iraklı bir bankerle evlendirilince Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşti. İlişkisi yürümeyince üç ay sonra kocasından ayrıldı. 1993 yılında Amjad Atallah isimli bir Filistinliyle evlendi. Kâr amacı gütmeyen Women for Women International’in kurucusu ve başkanıdır. Kuruluşun amacı savaşlardan sağ kurtulan kadınlara, yaşayabilecekleri istikrarlı ve barışçıl ortamlar sağlamaktır. Salbi, Georg Mason Universitesi ve London School of Economics’ten mezun olmuştur. Halen Washington DC’de yaşıyor.
(Toplam: 4, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer