Somon DNA Tedavisi

Somon DNA Tedavisi Nedir ?

Günümüzde oldukça popüler olan Somon DNA tedavisi, saf hyalüronik asit ve somon balığı spermlerinden elde edilmiş DNA moleküllerinin, ciltte hücre yenileme amacıyla kullanıldığı cilt gençleştirme yöntemlerindendir. Yaygın olarak gençlik aşısı adıyla da bilinmektedir. Süratli canlandırma ve gençleştirme etkisiyle yaygın olarak talep edilmektedir.

Somon DNA’nın Cilde Yararları Nedir ?

Somon DNA tedavisi cilde sağlamış olduğu en mühim üç yararı bulunmaktadır. Bunların en yararlısından bir tanesi cildi extra nemlendirme özelliğidir. Somon DNA’nın içinde yoğun oranda hyalüronik asit bulundurur. Hyalüronik asit de cildin nemlendirilmesinde son aşama yardımcıdır.

İkinci yararı cildi daha canlı ve daha parlak göstermesidir. Bunu da içindeki vitaminler, minareller, aminoasitler, proteinler, inorganik tuzlar benzer biçimde zenginleştirilmiş içeriğiyle sağlar.

En mühim etkilerden bir tanesi de kolajen yapımın uyarılmasıdır. İçerisinde Somon balığının DNA’sı bulunmaktadır. Somon balığının DNA’sı insan DNA’sına en oldukça benzeyen DNA yapısını içermektedir. Bundan dolayı insana enjekte edilen Somon DNA, kişinin DNA yapısına tesir ederek kolajen yapımını oldukça güçlü bir halde uyarmakta ve çoğu zaman 3-4 ay benzer biçimde bir süre içinde kişinin cildini daha sıkılaşarak daha dolgun hale geldiği görülmektedir.

Somon DNA Kimlere Uygulanabilir ?

Somon DNA tedavisi, anti-aging amaçla kısaca yaşlanma karşıtı tesiri sebebiyle ciltteki ince çizgilerin giderilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Oldukca çukur olan bir yüze dolgu uygulaması yapılmadığı takdirde volüm vermek amacıyla zayıf ve dolgu yapılmak istenmeyen yüzlerde Somon DNA tedavisi uygulanabilir.

Oldukca kuru ciltlerde cilde rutubet vermesi amacıyla da uygulanabilir.

Somon DNA gençlik aşısı, aslına bakarsak her insana uygulanabilecek olan bir işlemdir. Bu işlemin spesifik bir hasta portföyü yoktur.

Somon DNA Kimlere Uygulanmaz ?

Somon dna gençlik aşısı çoğu zaman her insana uygulanabilen bir cilt gençleştirme yöntemidir. Fakat önlem alınması amacıyla;

  • Diyabet hastaları,
  • Damar tıkanıklığı ve nüzul geçmişi olan,
  • Kan pıhtılaşma bozukluğu olan,
  • Kalp hastalığı olan

ve hamile olan kişilere uygulanması tavsiye edilmemektedir.

Somon DNA Ne Vakit Uygulanır ?

Her mevsimde her cilt tipine uygulanabilir fakat; bilhassa yaz öncesinde uygulanırsa güneş ışınlarına karşı cildin daha iyi korunmasını sağlar.

Somon DNA Seans Süresi Nedir ?

Somon DNA işlemleri 4-5 seans olmak suretiyle, çoğu zaman 14 günde 1 uygulanması gerekir.

Tesirini Ne Vakit Gösterir ?

Somon DNA tedavisi, tesirini 3-4 seanstan sonrasında gösterir.

Tedavi bittikten sonrasında aslına bakarsak ciltteki iyileşme kolajen yapımın artışı aylar içinde devam etmektedir. Bu 4-5 seans tamamlandıktan sonrasında 1 yıl sonrasında bir seans ya da 6 ayda 1 seans benzer biçimde işlemi tekrarlamak tesir süresini artırmada önemlidir.

Somon DNA Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Somon DNA tedavisinden sonrasında hasta, günlük yaşamına devam edebilir. Yaygın görülen bir yan tesiri bulunmamaktadır. Kırılgan ciltlerde bazı durumlarda bir tek hafifçe bir kızarıklık olabilir fakat bu durum geçicidir.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar