Thulium Lazer Leke Tedavisi

Leke Tedavisinde güncel lazer teknolojisi olan Thulium (Lavieen) lazer, fraksiyonel bir lazerdir. Seneler ilkin ilk kez prostata çözüm olarak kullanılmaya başlanmıştır. Süre ile Malezma tedavilerinde denenerek işlemlere başlanmıştır.
Bu yöntem yoğunlukla:
BB lazertülyum lazerlavieen lazerbaby face lazer, akıllı lazer olarak da bilinir.

Thulium Lazer (Lavieen) Hangi Tedavilerde Kullanılmaktadır?

  • Leke Tedavisi
  • Pigment tedavisi
  • Cilt tonu (beyazlaştırma)
  • Epidermal melazma
  • Yaşlılık noktaları/lekeleri
  • Dermal tekrardan yapılanma
  • Kırışıklıklar
  • Sıkılaştırma – Lifting
  • Geniş gözenekler – Çiller

Thulium lazer ciltte birçok seçenek ile kullanılmaktadır, bilhassa kir mevzusunda etkenlik sağlamaktadır;

güneş lekeleri,yaşlılık lekeleri, vb. lekelerde başarı göstermiş sonuçlar alınmaktadır. Bayanlarda sıkça görülen ve tedavisi bir fazlaca sıkıntılı olan, melazma olarakda isimlendirilen; ciltte düzensiz şekillerde ve değişik renk değişimleri koyulmaları açılmaları benzer biçimde oluşabilen lekelerde yoğun şekilde thulium lazer uygulaması yapılmaktadır. Thulium Lazer kir tedavileri haricinde, yara izlerini iyileştirme, cilt sıkılaştırma tedavisi, sivilce izlerinden kurtulma vede ince kırışıklıkların çözümündede uygulanabilmektedir.

Thulium Lazerin Iyi mi Çalışır ve Leke Tedavisi Yapar?

Leke tedavisinde Thulium lazer üst deri ile alt deri içinde kalan kesişme alanına tesir etmektedir. Makrofaj adı verilen melanositleri hedef almaktadır, uygulanan kısımlarda mikro hasarlanmalara sebep olur, oluşan bu hasarlanmalar deri tarafınca yeniden onarım edilir ve cilt ilk günkü yeniliğine kavuşmuş olur.

Thulium Lazer Avantajları Nedir?

20 Dakikalık seanslarda süratli uygulama ile ileri dönük iyileşme sağlanabilmektedir. Thulium lazer uygulamaları öteki lazer sistemlerine nazaran daha azca riske haizdir. Azca seans ile ileri seviyede iyileşme neticeleri ve oldukça daha ergonomik uygulama.

Thulium Lazer Uygulaması ve Tedavi Süreci Iyi mi Olur ?

Bir özelliği daha ciltte aydınlatma olduğundan BB lazer olarak da anılmaktadır. Thulium lazer kolayca uygulanabilmektedir ve Lazer işleminden ilkin lokal anestezi kremleri uygulanmış olduğu için hasta işlem esnasında konforlu şekilde süreci tamamlama halindedir. Lazer Uygulaması esnasında bir miktar ağrı ve hafifçe yanma hissi normaldir, bu durum en geç bir saate kadar kaybolmaktadır. Hızla şahıs toplumsal yaşamına dönebilmektedir.

Leke tedavisi sonrası işlem akabinde uygulama alanında küçük noktalar olarak kabukçuklar meydana gelir, bu kabukların koparılmaması önemle tavsiye edilir. Aşağı yukarı 7 gün, 10 gün içinde bu kabukçuklar vücuttan kendiliğinden düşmektedir ve cilt kabukçukları artık yerini onarım edilen aydınlık bir deriye bırakır cilt yenilemesi sağlanır.

Thulium Lazer Uygulama Tesiri Ne Süre Görülür?

Leke tedavi uygulamasının ilk tesirleri yedi gün ile görülmeye başlanır ve cilt yenilenme süreci sonraki dönemlerde aylarca devam etmektedir.

Thulium Lazer Kaç Seans Uygulanmalı ?

Seans sayısı kişinin durumuna nazaran değerlendirilmekle beraber, ağırlıkla kir tedavisinde belirli vakalarda ilk seansta dahi oldukça güzel sonuçlar vermektedir. Hasta durumuna nazaran işlem yapılacak alanın ihtiyacına nazaran 3 seans şeklinde işlem uygulanır ve işlemlerde olduğu benzer biçimde bu tedavide de sonraki dönemlerde tekrarlayan seanslara gerek duyabilir unutulmamalıdır ki kir tedavisi lekenin durumuna nazaran değerlendirilecek bir süreçtir.

İşlem Sonrasında Hasta Nelere Dikkat Etmelidir ?

Her işlemde olduğu benzer biçimde hasta işlem sonrası belli kurallara dikkat etmesi önemlidir. İlk olarak ciltte oluşan kabukçukların kesinlikle koparılmaması önemlidir. Ek olarak cildi tahriş edebilecek işlemlerden kaçınılmalıdır, ovalama yapılmamalıdır.

Thulium lazer işleminde hastadan  hastaya nazaran değişik sonuçlar alınabilmektedir. Bazı cilt tiplerinde ve lekelerinde sonuçlar oldukça süratli alınabilirken bazı cilt lekelerinde ise kısmi azalma gözlemlenebilmektedir.


SIK SORULAN SORULAR

Thulium Lazer Ağrılı / Acılı Bir Tedavi midir? Yan Tesiri Var mıdır?

Uygulama öncesinde anestezik krem kullanılır, bu yüzden herhangi bir ağrı ya  da acı hissedilmez. İşlem sonrasında 1 – 2 saatlik kızarıklık sonrasında kabuklanma meydana gelir. Ortaya çıkan tüm etkisinde bırakır ortalama 1 hafta sonunda azalarak ortadan kalkar.

Thulium Lazer Kalıcı mıdır? Tedavi Sonrası Lekelerin Nüksetme İhtimali Var mıdır?

Thulium lazer ile tedavi lekelerde kalıcı sonuçlar verir. Fakat cilt hassasiyeti olan kişilerin ne olursa olsun güneş ışınlarının zararı dokunan etkilerinden korunması gerekir. Bu yüzden güneş kremi kullanmaları önerilir.

Thulium Lazer ile Leke Tedavisi Hangi Mevsimde Uygulanır?

Öteki lazer uygulamalarında olduğu benzer biçimde thulium lazer uygulamasında da güneşten korunmak mühim bir noktadır. Güneşten korunmanın önemi büyük olduğundan bu biçim lazer uygulamalarının güz kış sezonunda yapılması önerilir.

(Toplam: 4, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar