Yeni C3, Hindistan ve Güney Amerika pazarı için geliştirildi

 

Citroen açıklamasına gore, marka, sınıfının en popüler modellerinden C3’ü, küresel yaygınlaşma stratejisi kapsamında değişik pazar taleplerine gore geliştiriyor. Yeni C3 bu kapsamda 2022 yılının ilk yarısında satışına başlanmak suretiyle Hindistan ve Güney Amerika pazarları için yenilendi. 4 metreden kısa, oldukca yönlü bir hatchback olan yeni C3, gelecek 3 yıl içinde her iki bölgede de satılacak olan 3 araçlık bir model ailesinin ilk üyesini temsil ediyor.

Çağıl bir hatchback olarak tasarlanıp üretilen yeni C3, bununla beraber yerden yüksek yapısı, motor kaputu tasarımı ve yükseltilmiş sürüş pozisyonuyla SUV esintilerini de taşıyor. Citroen’e özgü konfor yaklaşımıyla tasarlanan yeni C3; maksimum mekan ferahlığı, akıllı tasarımı, uzun aks mesafesi ve 10 inçlik geniş dokunmatik ekranıyla da keyif veren, kabin genişliği elde eden ve günlük yaşamı kolaylaştıran özellikleriyle öne çıkıyor.

Yeni C3, Hindistan ve Güney Amerika pazarı için geliştirildi

Tasarım ve geliştirme aşamasında her iki bölgedeki ekiplerle beraber çalışılarak ortaya konulmuş olan yeni C3; bununla beraber markanın küresel entegrasyonunda ortaya koyacağı 3 yeni model içinde ilk adımı oluşturuyor. Yeni C3, 4 metreden kısa, oldukca yönlü bir hatchback olması, yerden yüksek tasarımıyla SUV esintileri taşıması, 635 milimetrelik (mm) büyük tekerlekleri, 180 mm yerden yüksekliği ve üst düzey iç hacim ferahlığı sağlamasıyla her iki bölgedeki sürüş gereksinimlerini karşılıyor. Ek olarak yeni C3, yaşamı kolaylaştıran akıllı telefonlara uyumlu donanımları, iç konforu, 10’dan fazla varlıklı renk ve kişiselleştirilebilir donanım alternatifleriyle her insana özgü ihtiyaçlara yanıt verebilecek bir yapı sunuyor.

‘Hindistan da dahil olmak suretiyle yeni pazarlara giriş yapıyoruz’

Açıklamada görüşlerine yer verilen Citroen Üst Yöneticisi (CEO) Vincent Cobee, ‘C3, dünyadaki tüm B segmenti hatchback modellerimizin ticari adı. Bu, her yerde aynı model olacağı anlamına gelmiyor. Yeni C3, Citroen kimliğini tam olarak yansıtan benzersiz bir ürün fakat bununla beraber tasarım noktasında söz mevzusu ülkelerden esintiler de taşıyor ve Avrupa versiyonundan değişik.’ ifadelerini kullandı.

Küresel stratejileri kapsamında detaylar da aktaran Cobee, şunları kaydetti:

‘Citroen’in geleceğini güvence altına almak için Güney Amerika, Orta Doğu, Afrika, Asya ve Çin dahil olmak suretiyle etkinlik gösterdiğimiz tüm pazarlarda güçlenerek daha büyük bir internasyonal varlık göstermemiz gerekiyor. Dolayısıyla yakında dünyanın en büyük üçüncü pazarı haline gelecek olan Hindistan da dahil olmak suretiyle yeni pazarlara giriş yapıyoruz. Bunu başarmak için 3 yıl içinde internasyonal pazarlarda satışa sunulacak olan ve 3 modelden oluşan iddialı bir ürün planı hazırlıyoruz. Bunlar; stratejik bölgelerde tasarlanan, geliştirilen ve üretilen fakat bununla beraber tasarım ve konfor açısından Citroen karakterini yansıtan modeller. Yeni C3, bu internasyonal gelişme stratejisinin ilk aşaması. 4 metreden daha kısa olan bu hatchback, Hindistan ve Güney Amerika’daki büyük bir pazarı hedefliyor. Çağıl ve bağlantılı bir model olarak Citroen’in büyümesini desteklemek için muhteşem bir ürün.’

Öte taraftan, yeni C3, Hindistan’da Citroen ürün gamını genişletmek ve başta Brezilya ile Arjantin olmak suretiyle markanın Güney Amerika’daki konumunu güçlendirmek amacıyla 2022 yılının ilk yarısında ilgili pazarlarda üretilerek otomobilseverlerin beğenisine sunulacak.

 

(Toplam: 1, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar