Alfa Cadı’ya Veda Kitap Özeti – Rebecca Grado, Christy Whitman

Alfa Cadı'ya Veda
ISBN: 978-605-09-1742-0
Sayfa Sayısı: 192
Ebat: 13.6×21 cm
Yayın Tarihi: Ocak 2015
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı: 14.00 TL

Güçlü ve feminen bir kadın olmanın sırları…

“Güçlü olmak hanımefendi olmak gibidir. İnsanlara bir hanımefendi olduğunuzu söylemek zorunda kalıyorsanız, muhtemelen güçlü değilsinizdir.”
Margaret Thatcher

Erkeklerin hüküm sürdüğü dünyada gerekirse tırnaklarımızı ve sivri topuklarımızı göstererek gücümüzü kanıtlamayı öğrendik. Modern dünyada kadınların sesi daha çok çıkıyor, sözü dinleniyor. Ancak bu noktaya gelene kadar verdiğimiz savaşın bir bedeli oldu: Çoğumuz kadın olduğumuzu unutmak zorunda kaldık! Oysa kadınsı yanlarımızı reddetmeden ayakta kalabiliriz.

Bu kitabın yazarları Rebecca ve Christy, feminen doğasını yok sayan ve bu durumu içselleştiren, dolayısıyla hayatını fark etmeden zora koşan, giderek daha çok mutsuzlaşan, stres yüklenen kadınlara sesleniyor: “Hanımlar, içinizdeki Alfa Cadı sayesinde mücadele etmeyi, ayakta kalmayı öğrendiniz, ama artık nasıl gelişeceğimizi keşfetme zamanı geldi. İçsesiniz sizi huzura, keyfe ve barışa çağırıyor, ona kulak vermek için ne duruyorsunuz, hemen bu kitabı okumaya başlayın!”

Yazar Hakkında

Rebecca Grado, klinik psikoloji alanında uzmanlaştı. Yirmi beş yılı aşkın süredir terapistlik yapıyor. 1985’ten beri metafizikle ilgilenen Rebecca, enerji ile şifa yöntemleri üzerine çalışmalarıyla da tanındı. Aynı zamanda “Tanrıça İnzivaları” adındaki ünlü buluşmaların da yaratıcısı. Grado, iki çocuğuyla birlikte San Francisco’da yaşıyor.

Christy Whitman, yaşam koçu, dönüşüm lideri, Quantum Koçluk Akademisi’nin kurucusu ve CEO’sudur. Dünyanın dört bir yanında verdiği seminerler ve koçluk eğitimleriyle özellikle kadınlara, içsel güçlerini keşfetmeleri için kılavuzluk ediyor. Yazar, kocası ve iki oğluyla birlikte Montreal’de yaşıyor.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom