İslam’la Yüzleşmek Kitap Özeti – Nihat Hatipoğlu

image Bugün insanlar bir ışık arıyorlar. Modernite, teknoloji, refah yetmiyor. Bu ışık, bugünkü haliyle Doğu’da olmadığı gibi Batı’da da değil.

Bu haliyle model değiliz. Bu haliyle model olamayız. Gelişmek zorundayız. Kendimizi sorgulamak zorundayız. Kur’an’ımızı ve Hz. Peygamberimizi yitirmeden elbette. Ben bu sözlerimle ‘reform’ gibi hasta bir kavramı hiç işaret etmiyorum. Benim dediğim uyanmadır, silkinmedir, gelişmedir, öze dönüştür.

 Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu kitapta yer alan yazılarında Hz. Peygamber sevgisinden ibadetlere, İslam büyüklerinin hayatlarından dünya ve günümüz meselelerine kadar pek çok konuya değiniyor; geniş yelpazesiyle modern insanın İslam’la yüzleşmesini sağlıyor.  
 

176 Sayfa

ISBN 9786054505449

Ebat: 13 x 19,5 cm

Nihat Hatipoğlu Hakkında :

1955 Diyarbakır doğumlu. Diyarbakır, Siirt ve Malatya’da ilkokulu tamamladı. 1975’de Uşak İmam-Hatip Lisesi’ni ve Uşak Lisesi’ni bitirdi. 1981 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni tamamladı. Aynı fakültede Hadis Ana Bilim dalında Kur’an-ı Kerim’in Anlaşılmasında Hadislerin Rolü adlı çalışmasıyla doktor, 2000 yılında doçent oldu. Halen Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yapmaktadır. 1985-1987 yıllarında Mısır’da Arapça üzerine eğitim gördü. İmam-Hatip, Kur’an Kursları Müdürlüğü görevlerini yaptı. Çeşitli televizyon ve radyo kanallarında programlar hazırlayıp sundu. Radyo ve televizyon izleyicileri iftar ve sahur programlarını birinci olarak seçti. Halen ATV’de televizyon programlarına ve Sabah gazetesinde yazılarına devam etmektedir. Kırk civarında yayınlanmış kaset, CD, VCD’si bulunmaktadır. Yurt içinde ve yurt dışında konferansları devam etmektedir. Makaleleri, Panel, Diyanet Dergisi, İslami Araştırmalar ve benzeri dergilerde yayınlanmıştır.Hatipoğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


A List Sites Link Nom