iOS 18 çıkış tarihi: Ne zaman yayınlanıyor?

Apple Intelligence özellikleriyle dolu iOS 18, WWDC 2024’te tanıtıldı. Resmi çıkış zamanı bu senenin sonlarına doğru; muhtemelen iPhone 16 serisinin lansmanıyla beraber yayınlanacak. Fakat bu daha erken erişemeyeceğiniz anlamına gelmiyor.

iOS 18 geliştirici beta sürümü şu anda (adından da anlaşılacağı benzer biçimde) yalnızca Apple Geliştirici Programı (ADP) üyelerine açık. ADP programına hepimiz katılabiliyor; kısaca bir Apple ID’niz var ise ve iOS 18’in hemen hemen eksikleri olan bir sürümüne haiz olmayı problem etmiyorsanız bu sürümü derhal kontrol edebilirsiniz. Kullanmak için ödeme yapmanıza da gerek yok.

Credit: Kimberly Gedeon / Mashable

iOS 18’in geliştirici beta sürüme developer.apple.com adresinden erişebilirsiniz. Sadece bunun iOS 18’in ilk sürümlerinden biri bulunduğunu, dolayısıyla versiyonun hatalı, güvenlik açısından riskli ve yetersiz olabileceğini hatırlatmakta yarar görüyoruz. Eğer iOS 18 güncellemesini beta aşamasında denemekte ısrarcıysanız, işlerin ters gitme ihtimaline karşı yedekleme yaptığınızdan güvenli olun.

Birazcık daha iyileştirilmiş olması beklenen ve her insana açık iOS 18 beta sürümü ise Temmuz ayında beta.apple.com adresinde kullanıcılarla buluşacak. iOS 18’in genel kullanıma açık standart sürümünün ise Eylül ayında yayınlanması planlanıyor.

Peki geliştiriciler için iOS 18 iyi mi yüklenir? Buradan kılavuzumuza göz atabilirsiniz.


Kimberly Gedeon, Mashable’da editör.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )

Site Footer