Yeni Apple Watch da “modaya” uyacak: Daha büyük, daha ince…

Apple’ın saati yeni seride fazlaca daha büyük bir ekrana haiz olabilir. Bu iddianın sahibi, bilhassa Apple ürünleriyle ilgili isabetli söylentileriyle tanınan Mark Gurman.

Gurman’a nazaran Apple Watch Series 10, geçmişte gördüğümüz Apple Watch’lara nazaran fazlaca daha büyük ekrana haiz olacak. Ek olarak analistin açıklamalarına nazaran yeni serideki seçeneklerden birinin Apple Watch Ultra boyutuna yakın olması, ek olarak bu serinin daha ince olması da umut ediliyor.

Tasarım haricinde Gurman’ın da beklentileri bulunuyor. Her ne kadar Watch Series 10’a yetişip yetişmeyeceği net olmasa da Gurman’a nazaran Apple, yüksek tansiyon ve uyku apnesi tespiti şeklinde araçlar üstünde çalışıyor. Bilhassa bu araçlardan uyku apnesi mevzusunda, kandaki oksijen takip edeni üstünden tespit yapıldığı için, Apple’ın bu konudaki patent sıkıntısı nedeniyle bu aracın gecikebileceği belirtiliyor.

Bunun haricinde önümüzdeki dönemde, alüminyum yerine plastik bir kasaya haiz olması beklenen bir Apple Watch SE modelinin de çıkabileceğini söyleyen Gurman, bu modelin satış fiyatının da önceki modellere nazaran daha düşük olabileceğini belirtiyor.

Son olarak Gurman, hem Apple Watch Series 10 hem de yeni nesil Apple Watch Ultra’nın daha yüksek performans için yeni bir işlemciye haiz olmasını beklediğini de ekledi.


Engadget’ın haberini Özgür Yıldız Türkçeleştirdi.

(Toplam: 1, Bugün: 1 )

Site Footer