Xbox Game Pass sahipleri yaşadı: İşte Xbox Games Showcase’teki en önemli oyun duyuruları

Birkaç senedir Microsoft’un haiz olduğu Xbox Game Studios, Activision, Blizzard, Bethesda benzer biçimde büyük oyun geliştirici firmaların ve Xbox iş ortaklarının çıkaracakları yeni oyunların duyurulduğu Xbox Games Showcase, bu yıl mühim açıklamalara sahne oldu. İşte bu senenin öne çıkan oyun duyuruları:

Call of Duty Black Ops 6

Etkinlik, ünlü Call of Duty serisinin ve bu serinin Black Ops oyunlarının en yenisi niteliğindeki Call of Duty Black Ops 6’ya bir ilk bakışla başladı. Sovyetler Birliği’nin çöküşünün ardından Körfez Savaşı döneminde geçen en yeni CoD oyunu, yeni haritalar ve zombiler barındırıyor olacak. Oyunun çıkış tarihi ise 25 Ekim 2024.

Xbox etkinliğinin sonlarına doğru oyunun geliştiricileri, oyunun hikayesi ve içeriğiyle ilgili detaylı bilgiler de verdiler. Bu kısma da buradan ulaşabilirsiniz.

Oyunun Xbox Game Pass üyelerine ilk günden ücretsiz bir şekilde sunulacağını belirtelim.

DOOM: The Dark Ages

2025 senesinde piyasaya çıkacak olan DOOM: The Dark Ages, FPS aleminin “ağababası” DOOM‘un çağıl serisinin üçüncü oyunu olacak ve 2016’da çıkan DOOM ve DOOM Eternal‘ın devamı durumunda. Oyunun DOOM Slayer karakterinin kökenine ineceği de videolardan anlaşılıyor.

Oyunun Xbox Game Pass üyelerine ilk günden ücretsiz bir şekilde sunulacağını belirtelim.

Starfield: Shattered Space

Geçtiğimiz yıl editörlerimizden Alex Perry, Starfield hakkında şunları söylemişti: “20 saat süresince Starfield‘da coşku aradım sadece hakkaten de mevcut mu bilmiyorum.” Orta düzey puanlar alan Starfield için sunulacak indirilebilir içerik beklentileri karşılayacağa benziyor. RPG’nin bu eklentisinin yıl içinde sunulması umut ediliyor.

METAL GEAR SOLID DELTA: SNAKE EATER

2004 senesinde piyasaya çıkan METAL GEAR SOLID 3: SNAKE EATER oyununun tekrardan yapımı, birkaç ay ilkin duyurulmuştu. Bu da duyurunun peşinden karşımıza çıkan ilk fragman. METAL GEAR SOLID DELTA yeni grafikler, 3D ses ve güncellenmiş bir denetim seçimi barındıracak.

Fallout 76

Amazon Prime’ın Fallout dizisinin derhal peşinden, yeni bir Fallout 76 genişleme paketi geliyor, hem de 3 gün içinde. Yeni genişleme paketinde Skyline Valley adındaki yeni bölgeyi keşfedebileceksiniz. 2025’in başlangıcında da oyunda Ghoul olarak oynayabileceksiniz.

Diablo IV:Vessel of Hatred

Blizzard’ın aksiyon RPG oyununun yeni ek paketi 8 Ekim’de geliyor.

Assassin’s Creed Shadows

Etkinlikte yeni Assassin’s Creed Shadows‘un oynanış videosu gösterildi. 15 Kasım’da piyasaya çıkacak olan oyunla ilgili 10 Haziran’da (haberi yazdığımız gün) Ubisoft Forward etkinliğinde de 13 dakikalık bir oynanış videosu da yayınlanacak.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Heart of Chornobyl, FPS oyunu S.T.A.L.K.E.R.‘ın devamı durumunda. Günümüz Ukrayna’sında bulunan ve nükleer felaketin yaşandığı alanda geçiyor. Bölgede şu an devam eden cenk göz önüne alındığında S.T.A.L.K.E.R. 2‘nin geçmiş olduğu yer, ilgi çekici bir seçim. Oyun 5 Eylül’de piyasada olacak.

Oyunun Xbox Game Pass üyelerine ilk günden ücretsiz bir şekilde sunulacağını belirtelim.

Etkinlikte toplamda 30 yeni oyun, devam oyunu ve genişletme paketi de tanıtıldı.


Anna Iovine’in haberini Özgür Yıldız Türkçeleştirdi.

Site Footer