Altın İğne Yöntemi Nedir

Altın iğne yöntemi öteki adıyla Fraksiyonel İğneli Radyofrekans, ucunda aralıklı olarak dizilmiş mikro altın iğneler bulunan cihazın, derinin orta tabakasına uygulanması ve bu sırada iğnelerin uçlarından elektrik akımı ile ısı üretilerek orta tabakanın ısıtılması esasına dayanmaktadır. Oluşan bu ısı genişlemiş olan damarları daraltmakta, kollajen ve elastin dokunun düzenlenmesini ve aktive olmasını sağlamaktadır.

Altın İğne Yöntemi Ne İşe Yarar?

Altın iğneler derinin altına radyo frekans enerjileri uygular ve böylece daha sıkı ve daha genç bir cilde haiz olabilirsiniz. Hem de altın iğne;

  • Kir tedavisinde
  • Gözenek sıkılaştırmada,
  • Boyun ve dekolte toparlanmasında,
  • Sivilce ve akne izi, yara izi benzer biçimde iz tedavilerinde,
  • Cilt çatlaklarının tedavisinde,
  • Koltukaltı terlemesinde

ve cilt sarkmalarında kullanılan bir yöntemdir.

Bilhassa sivilce izleri, çatlak tedavisi ve cilt gençleştirmede Fraksiyonel lazerle kombine uygulama yapıldığında işlemin tesiri daha da artmaktadır.

Altın İğne Uygulaması Iyi mi Yapılır?

Fraksiyonel iğneli Radyofrekans uygulaması öncesinde cilt kirlerinden arındırılarak temizlenir. Ağrıyı önlemek için ağrı kesici krem uygulanarak kişiye hususi başlık seçilir ve doz ayarlaması yapılır. Uygulama sorunlu bölgeye birden fazla geçişler yapılarak tamamlanır.

İşlem, birer ay arayla 3 seans yapılmaktadır. İşlem sonrası yalnız geçici bir kızarıklık oluşmaktadır. Soyulma benzer biçimde yan tesirleri bulunmadığı için yaz kış yapılabilen bir işlemdir.

Uygulamayı Kimler Yaptırabilir?

Altın iğne yöntemi 16 yaşını geçmiş her bireye uygulanabilir. Sadece kalp pili olan kişilere uygulama yapılmamaktadır.

Fraksiyonel İğneli Radyofrekans Riskli Midir?

Uygulama cildin altındaki dokuyu etkilemekte olup cildin en üst tabakasına herhangi bir tesiri olmamaktadır. Dolayısıyla herhangi bir kir kalma benzer biçimde riskli durumları yoktur. Üstelik yaz kış uygulanabilen bir yöntem olduğundan kişinin günlük yaşamını etkilemeyecek bir tedavidir. Her kişinin kendisine hususi başlığı bulunmuş olduğu için de herhangi bir enfeksiyon riski taşımamaktadır.

Altın İğne Uygulaması Sonrası Neler Yaşanır?

Altın iğne Radyofrekans uygulamasının en mühim ve güzel özelliği uygulama sonrası herhangi bir soyulma, dökülme yaşanmamasıdır. Uygulama sonrasında hastada hafifçe bir kızarıklık oluşur fakat bu kızarıklık 3 – 5 saat içinde geçecektir. Uygulama sonrasında hasta, günlük hayatına herhangi bir aksaklık yaşamadan devam edecektir.

(Toplam: 23, Bugün: 1 )

Leave a reply:

Site Footer

Sliding Sidebar