İşte TV’ler için yeni tasarım

İzleme alışkanlıklarınızda küçük bir değişim yapmalısınız. Netflix yakında TV’nizde oldukça değişik görünecek.

The Verge‘nin haberine nazaran, Akış hizmeti devi TV uygulaması için yeni bir tasarım deniyor. Değişimler oldukça ciddi. Temelde, bir film ya da dizinin kutusunu seçtiğinizde, o derhal büyüyor. Eğer yeterince uzun süre üstünde durursanız, kutu içinde ön seyretme ve onunla ilgili bilgiler gösteriliyor, türü ve bölüm sayısı şeklinde. Şu anki durağan(durgun) kutuları düşününce, bu büyük bir değişiklik. Bu tasarımla akış hizmetinin içinde gezinerek izleyecek bir şey bulmak kolaylaşacak.

Netflix’in Kıdemli Ürün Yöneticisi Pat Flemming, The Verge’ye yapmış olduğu açıklamada “Kullanıcılarımızın içerikler içinde gezinirken çoğunlukla göz jimnastiği yaptığını görüyoruz” diyor ve ekliyor: “Üyelerimizin kendilerine uygun içinde ne olduğu daha kolay bulmalarını istiyoruz.”

Şimdi ne olacak?

Bu yeni TV uygulaması görüntüsü Perşembe gününden bu yana seçilmiş sayıdaki kullanıcıya sunuldu. Şirket onlardan alacağı geri bildirime nazaran, değişimleri daha geniş şekilde yayınlayacaktır.

Flemming “Bunu yeni TV deneyimine giden yolda attığımız ilk adım olarak düşünebilirsiniz” diyor.

Yeni ana sayfa tasarımı şirket için iddialı yapımların da yayına girmiş olduğu ve girmesinin beklendiği bir dönemde geliyor. Bakalım bu yeni tasarım, kullanıcılarını memnun edebilecek mi?


Tim Marcin’in haberini Erinç Eröz Türkçeleştirdi

Site Footer